Najel Argilă roșie Najel 150-g

Localizare:
Traseu sugerat:  
 

Najel Argilă roșie Najel 150-g

31,00 RON
+ 15,00 RON costul livrarii
Livrare: max 3 zile
spre magazin »
biodiva.ro
Descrierea produsului

Argila rosie naturala din gama Najel este ideala pentru curatarea tenului in profunzime, efect exfoliant ce lasa pielea neteda si moale. Datorita nivelului ridicat de oxizi de fier are puterea de a catifela pielea si de a-i oferi luminozitate, recunoscuta pentru proprietatile de calmare si reparare a pielii reactive. Argila rosie bio Najel are rezultate deosebite in tratamentul acneei, pielii afectate rozacee, inflamatii sau ulceratii. Produs purifiant si catifelant, lasa pielea proaspata, neteda si vitalizata. Reda stralucirea tenului tern, obosit. Bogata in oligoelemente si saruri minerale cu absorbtie rapida, argila cosmetica Najel purifica eficient toate tipurile de piele, chiar si pe cele mai sensibile. Este un produs remarcabil datorita proprietatilor de calmare si reparare a pielii reactive. Este revitalizant si detoxifiant al pielii incarcate si obosite, ideal pentru tenul tern, devitalizat, pielea palida. Bun remineralizant pentru orice tip de piele. Tara de provenienta: Siria.

Caracteristici:
- argila rosie naturala
- ideala pentru curatarea tenului in profunzime
- datorita nivelului ridicat de oxizi de fier are puterea de a catifela pielea si de a-i oferi luminozitate
- recunoscuta pentru proprietatile de calmare si reparare a pielii reactive
- are rezultate deosebite in tratamentul acneei, pielii afectate rozacee, inflamatii sau ulceratii
- produs purifiant si catifelant
- lasa pielea proaspata, neteda si vitalizata
- reda stralucirea tenului tern, obosit.
Utilizare: masca pentru toate tipurile de ten: 3 linguri de argila rosie se amesteca cu 4 linguri de apă de trandafiri Damasc. Amestecul obtinut se aplica pe fata, gat si pe decolteu . Se indeparteaza dupa 15 minute cu apa calduta. se poate folosi sub forma de cataplasme aplicate pe zone ale pielii cu diverse afectiuni sau sub forma de masca pentru tenul incarcat, tern, obosit, devitalizat.

Ingrediente: 100% illite. Cantitate: 150 g Tipul de ten: toate tipurile de ten Efect: de curățare

Galerie

Păreri
Intrebari&Raspunsuri

Prețurile și informațiile de pe paginile noastre sunt furnizate de magazinele partenere și au caracter informativ, unele erori pot apărea. Imaginile produselor au caracter informativ, uneori pot include niște accesorii care nu sunt mereu incluse în pachetul de baza. Informațiile aferente produsului (imagine, descriere, preț) se pot schimba fără notificare prealabilă. Compari.ro nu își asumă responsabilitate pentru eventualele greșeli.